Menu
Ks. Wiesław Surma

Ks. Wiesław Surma

URL strony:

Diecezjalny Dzień Świętości Życia

  • Dział: 2013

Diecezjalny Dzień Świętości Życia odbędzie się w Tarnobrzegu w Parafii MBNP 25 marca 2015r.                                                                        

PROGRAM:                                          

Godz. 17.00 – Wykład pani dr Krystyny Zając – „ 20 – lat Ewangelium Vitae”( dolna Kaplica)           

Godz. 18.00 – Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Bp Edwarda Frankowskiego z przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego   

Godz. 19.00 – Spotkanie z Doradcami Życia Rodzinnego 

Na dzień Świętości Życia zaprasza Wydział Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO WŁOCH PRZYGOTOWUJĄCA DO ROKU RODZINY 26.04 – 04.05.2015

1 dzień 26.04.15:godz. 2.00 Msza Św. w Katedrze. Wyjazd z parkingu przy spichlerzu w Sandomierzu; wyjazd do Mariazell, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej; przejazd do Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja.  

      

2 dzień 27.04.15: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie, wyjazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem, Msza Święta; wyjazd do Turynu, nawiedzenie Całunu Pana Jezusa w Katedrze, przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.                

                                                                             

3 dzień 28.04.15: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie, wyjazd do Magenty, zobaczymy miejsca św. Joanny Beretta Molla, związane z jej życiem – dom rodzinny, Bazylikę św. Marcina, w której została ochrzczona i wzięła ślub, do Mediolanu na zwiedzanie wspaniałej Katedry; wyjazd do Loreto – zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

4 dzień 29.04.15: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie; Loreto – zwiedzanie słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; wyjazd do San Giovanni Rotondo, zwiedzanie miejsc związanych
z działalnością Świętego Ojca PIO i nawiedzenie relikwii; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

5 dzień 30.04.15: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; wyjazd do Pompei Nawiedzenie Kościoła Matki Różańcowej; wyjazd na Monte Cassino – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; przejazd do hotelu we Fiuggi – zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

6 dzień 01.05.15: godz. 5.30 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Rzymu na zwiedzanie: Bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II i Jana XXIII w rok po Kanonizacji (Msza Święta), Bazyliki św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, św. Pawła za Murami, wyjazd do Orvieto – zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

7 dzień 02.05.15: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie; przejazd na zwiedzanie Katedry w Orvieto (miejsce cudu eucharystycznego), wyjazd do Cascii – nawiedzenie Sanktuarium i relikwii św. Rity; przejazd do Asyżu, zwiedzanie m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.     

              

8 dzień 03.05.15: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; przejazd do Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

9 dzień 04.05.15: godz. 5.00 pakowanie bagaży, śniadanie;wyjazd do Wiednia na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana i spacer przez Hofburg na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przyjazd do Sandomierza w późnych godzinach nocnych.       

                                                

Koszt 9 - dniowej pielgrzymki do Włoch wynosi: 2.000 zł ( już bez żadnych dopłat )                                     

Zgłoszenia: Ks. Wiesław Surma tel. 608 526 187 ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.                              

Zobacz również

   

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Szanowni Państwo, nasze serwisy internetowe wykorzystują pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Szczegółowe informacje dotyczące cookies »

KONTAKT

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu
PL 27-600 Sandomierz, ul. Mariacka 9,
tel.: (+48) 15 6445626, (+48) 15 8322538,
fax: (+48) 15 8322544
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

LOGOWANIE