Menu

Parafia Daromin w Pielgrzymce Wiary

Parafia Daromin w Pielgrzymce Wiary

W dniu 12 października 2013 r. parafianie z Daromina, dek. sandomierski, wyruszyli kolejny już raz na szlak pielgrzymi. Tym razem w kończącym się Roku Wiary modlili się u stóp „Pani Jackowej” w Przemyślu w tamtejszej archikatedrze. Modlili się przy sarkofagu św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Ks. Jana Balickiego. Nawiedzili również najważniejsze świątynie Przemyśla łącznie z katedrą Kościoła grecko-katolickiego, w którym podziwiali piękny ikonostas. Urzekły ich również inne zabytki Przemyśla, szczególnie zamek i dworzec kolejowy po renowacji, muzeum fajek i dzwonów, rynek z niedźwiadkiem i pomnikiem dobrego wojaka Szwejka na ławeczce. Byli również w przemyskim seminarium duchownym.
      Następnie udali się do Kalwarii Pacławskiej, gdzie uczestniczyli w uroczystej Eucharystii przy cudownym i koronowanym papieskimi koronami wizerunku Matki Bożej Słuchającej. Tam zawierzali swoje sprawy osobiste, rodzinne  i swojej parafii daromińskiej. Po posiłku w Domu Pielgrzyma udali się na różaniec do uroczych kaplic Matki Bożej na wzgórzu kalwaryjskim wśród pięknej jesiennej przyrody.
     W drodze powrotnej podziwiali ogród botaniczny „Arboretum” w Bolestraszycach by wreszcie zagościć w leżajskim sanktuarium u stóp Matki Bożej i Pana Jezusa w czasie nabożeństwa różańcowego, które odbywało się w parafii w Leżajsku u OO. Bernardynów , kustoszów tego świętego miejsca. Podziwiali piękno tej świątyni, jej historię i zabytkowe organy.
     Z różańcem w ręku parafianie duchowo ubogaceni wrócili do swojej  parafii w Darominie i liczą na kolejne pielgrzymowanie w roku następnym. Duchowym przewodnikiem był w pielgrzymce ks. Piotr Szpyt, proboszcz tej wspólnoty w diec. sandomierskiej.

Artykuły powiązane

Powrót na górę

Zobacz również

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Caritas Diecezji Sandomierskiej

Sługa Boży Ksiądz Wincenty Granat

Sługa Boży Ksiądz Wincenty Granat

Wysławiając Boże Miłosierdzie

Wysławiając Boże Miłosierdzie

Katolickie Centra Pomocy Rodzinie

Katolickie Centra Pomocy Rodzinie

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Szanowni Państwo, nasze serwisy internetowe wykorzystują pliki cookies, aby spełniać lepiej Państwa oczekiwania. Szczegółowe informacje dotyczące cookies »

KONTAKT

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu
PL 27-600 Sandomierz, ul. Mariacka 9,
tel.: (+48) 15 6445626, (+48) 15 8322538,
fax: (+48) 15 8322544
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

LOGOWANIE