Parafia Daromin w Pielgrzymce Wiary

W dniu 12 października 2013 r. parafianie z Daromina, dek. sandomierski, wyruszyli kolejny już raz na szlak pielgrzymi. Tym razem w kończącym się Roku Wiary modlili się u stóp „Pani Jackowej” w Przemyślu w tamtejszej archikatedrze. Modlili się przy sarkofagu św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Ks. Jana Balickiego. Nawiedzili również najważniejsze świątynie Przemyśla łącznie z katedrą Kościoła grecko-katolickiego, w którym podziwiali piękny ikonostas. Urzekły ich również inne zabytki Przemyśla, szczególnie zamek i dworzec kolejowy po renowacji, muzeum fajek i dzwonów, rynek z niedźwiadkiem i pomnikiem dobrego wojaka Szwejka na ławeczce. Byli również w przemyskim seminarium duchownym.
      Następnie udali się do Kalwarii Pacławskiej, gdzie uczestniczyli w uroczystej Eucharystii przy cudownym i koronowanym papieskimi koronami wizerunku Matki Bożej Słuchającej. Tam zawierzali swoje sprawy osobiste, rodzinne  i swojej parafii daromińskiej. Po posiłku w Domu Pielgrzyma udali się na różaniec do uroczych kaplic Matki Bożej na wzgórzu kalwaryjskim wśród pięknej jesiennej przyrody.
     W drodze powrotnej podziwiali ogród botaniczny „Arboretum” w Bolestraszycach by wreszcie zagościć w leżajskim sanktuarium u stóp Matki Bożej i Pana Jezusa w czasie nabożeństwa różańcowego, które odbywało się w parafii w Leżajsku u OO. Bernardynów , kustoszów tego świętego miejsca. Podziwiali piękno tej świątyni, jej historię i zabytkowe organy.
     Z różańcem w ręku parafianie duchowo ubogaceni wrócili do swojej  parafii w Darominie i liczą na kolejne pielgrzymowanie w roku następnym. Duchowym przewodnikiem był w pielgrzymce ks. Piotr Szpyt, proboszcz tej wspólnoty w diec. sandomierskiej.

Artykuły powiązane