Odznaczenia dla młodych wolontariuszy

Foto. Archiwum wolontariatu Foto. Archiwum wolontariatu

Trwają spotkania z członkami szkolnych kół Caritas, które przystąpiły do programu sprawności wolontariackich. Uczniowie, którzy w mijającym roku szkolnym wykazali się na polu działalności charytatywnej oraz spełnili kryteria do otrzymania danej sprawności, zostali uhonorowani zasłużonymi odznaczeniami.

Odwiedziny przedstawiciela Caritas Diecezji Sandomierskiej są okazją do podziękowania dyrekcji szkół, uczniom i opiekunom za ich pracę na rzecz potrzebujących. Uroczyste odznaczenie ma zazwyczaj miejsce podczas specjalnie przygotowanego apelu z częścią artystyczną (w szkole w Durdach, czy Wólce Ratajskiej) lub pozalekcyjnego, niemal rodzinnego spotkania (jak miało to miejsce w Gimnazjum w Jeżowem). Oprócz wymienionych miejscowości, w tym roku do programu przystąpili również uczniowie z Knapów, Włostowa, Kleczanowa i Katolickiego Gimnazjum w Stalowej Woli.

Ostatnio zmieniany: wtorek, 18 czerwiec 2013 16:00